Informace o kapele

      FOLKLOK - kapela, kterou můžete potkat na folkových festivalech jako je Zahrada, Telč, Folková růže, Boskovice, Košumberk, dále v pražských klubech Hubert, Kocour, Lišák, nebo ve Velmi jemném klubu kde hrajeme k tanci i poslechu. Samozřejmě, že hrajeme, kde se dá.

        Podařilo se nám vydat dvě desky:  V dešti  a May Day a na další se FOLKLOK stal doprovodnou kapelou nevidomé, leč vynikající zpěvačky a písničkářky Ivony Kolaříkové. Už z našeho názvu je možné zjistit, že jsme folková kapela. No a "lok" na nás prozradí prozpívané večery kdesi u stánků s občerstvením či v restauracích. Kapela vznikla  před deseti lety. V té době však měla jinou sestavu. Určitě si vzpomínáte na Láďu Vocáska , Jirku Zmeka , nebo Báru Kubátovou(dnes zpěvačku Báry a Maryáše ).

A takhle vypadal FOLKLOK v létě roku 1996
Zleva : Petr Bohuslav, Dana Myškovská, Barbara Kubátová, Radek Myškovský, Mirek Sebera, Jirka Zmek, Vláďa Vocásek
 

     Do čtyřčlenné kapely - Myšáka, Mikiho, Danky a Bohouše  přišla pak Helena a o něco později Kali, kterého na postu sólové kytary vystřídal  Standa Vávra. Ten už nyní opět brouzdá ve vodách bluegrasu
a tak jsme na sólovou kytaru angažovali skvělého Artura "Stinga" Ostrého.

    

Jak to všechno začalo?

      Nedaleko Sázavy se na kdysi ještě pionýrském táboře setkávala parta lidiček, z nichž mnozí vytvořili kupodivu do dnes fungující manželské páry a někteří ještě k tomu vytvořili kapelu. Ta vznikla z nutnosti. Bylo třeba doprovodit písničkami pohádku nastudovanou pro děti jejich vedoucími. Myšák tenkrát využil své zkušenosti z vedení kapely Verbíři,která bývala slyšet občas i na legendární Petynce a dopadlo to kupodivu velmi dobře. 

     Povzbuzeni svým prvním úspěchem, vydali se protagonisté nyní už FOLKLOKU na výběrová kola porty v Praze a jako doposud objížděli dál všemožné festivaly jako diváci. Touha zahrát si někdy na pódiích, která sledovali z hlediště rostla a tak si nezřídka po skončení festivalu na nějakém, improvizovaném pódiu, zahráli pro náhodné příchozí. Příkladem jsou třeba festivaly v Českém Krumlově, kde jsme se poprvé a jak se zdá osudově potkali, nebo Svojšice, kde cestou domů vystupoval Folklok na svém prvním kocertu v nádražní hale. Už tehdy jsme mezi spoustou notoricky známých šlágrů vrzli i pár vlastních a velmi početné publikum je přijalo s nadšením až nečekaným. 

      U zrodu kapely a jejího jména tak před lety stáli i Petr Mekina a Roman Kurhajec, kteří jsou doposud velmi vítanými návštěvníky koncertů i interních akciček a oslav. Roman navíc přijal i funkci organizačního vedoucího a kronikáře kapely. Velmi působivé jsou tradiční putovní dary v kapele,které jsou tradičně z jeho hlavy a také sportovní část programu akcí, kterou si bere na starost náš "sporťák" Martin Frank. Nejenom, že rádi hrajeme pro lidi, ale také "si" rádi hrajeme.

Přijeďte tedy na některou akci, třeba 12. a 13.  července 2003 na Hlubokou a budete i vy u toho.
 
     Na brzkou shledanou hranou a poslouchanou se těší a všechny Vás zdraví
Petr "BOHOUŠ" Bohuslav.

Zpět na hlavní stránku